אלופי הברזל

מדרגות מרחפות לעיצוב המושלם

לא מדובר על מדרגות אשר מרחפות באוויר ברחבי הבית, מדרגות מרחפות עומדות בפני עצמן על קיר או צמודות אליו. מה שמייחד את המדרגות המרחפות הוא העובדה שיש להן עיצוב משלהן והוא שונה ומקורי ביחס למדרגות אחרות. הבניה אינה כרוכה ביציקה של חומר כל שהוא והמדרגות מורכבות במקומן בסיום הבניה. המיקום נקבע כבר בתהליך התכנון של הבית. הבסיס של המדרגות יכול להיות בסיס מרכזי או לחילופין שלד מקובע לרצפה וגם לדופן של התקרה. החיבור של המדרגות מתבצע על ידי ברגיי נירוסטה או פלדה וניתן לבצע אותו גם בהדבקה. כל מה שכרוך בשלד יכול להבנות במקשה אחת באופן מודולרי של יחידות או בתור שילדת מסגרת שלמה. בבתים רבי קומות ובבניה ציבורית עושים שימוש במדרגות מרחפות בעיקר למטרת מדרגות מילוט וחירום. רבים עושים בהן שימוש בבניה פרטית היות והן יכולות להיות פסל אמנותי לכל דבר ולהעניק לחללים מראה מסוגנן יותר.

איך מתכננים מדרגות כאלו?

המבנה של גרם המדרגות וגודלו מחושבים מתוך נתוני הגובה והשטח של החלל. אפשרויות העיצוב הן מגוונות מאוד:

מדרגות ספירלת וחומרים

אם מדובר על חלל קטן יחסית אז כדאי לעשות שימוש במדרגות לולייניות וזאת בשל הנפח הקטן יחסית שהן תופסות. מצד שני הן נחשבות לפחות נוחות לשימוש בשל הזווית שלהן והנפח הצר שמקשה מאוד על העברה של חפצים. אפשר לפתור זאת על ידי הסרה של המעקה או ליצור זווית נוחה יותר. את החומרים שמהם ניתן לבנות מדרגות מרחפות אפשר לחלק לכמה סוגים. בכל מקרה מדובר על מגוון חומרים וכולם חזקים ודקורטיביים. ניתן להשתמש בעץ, מתכת, זכוכית וגם לשלב ביניהם. מדרגות לולייניות ניתן לייצר משיש אבל מדובר על הוצאה כספית לא מבוטלת. אם מדובר על מבנה שלד עשוי אז כדאי לצבוע אותו בצבע אפוקסי שמגיע במגוון עצום של צבעים. אם הבית נמצא בקרבת הים או באזור לח במיוחד אז הצבע יסייע מאוד בשמירה על המדרגות.

מדרגות עץ וזכוכית

אפשר להשתמש בעץ מסוגים שונים חלקם יקרים יותר מהאחרים. זה כול להיות מהגוני, אורן, אלון, אגוז או מייפל. כל סוג הוא בעל יתרונות משלו וחסרונות משלו. חשוב לוודא שהעץ עבר את כל התהליכים הנדרשים על מנת לשמור עליו משחיקה. כאשר מדובר על זכוכית אז זו תהייה בוודאי זכוכית מחוסמת, חלבית או שקופה. היא תשתלב בדרך כלל במסגרת הפלדה של המדרגות. ניתן גם לשלב עץ עם אבן או שיש. מדובר על יחידת עץ שמשלבת בתוכה פלטה של אבן או שיש.

עיצוב מדרגות מרחפות

היות וגרם מדרגות במרכז החלל יכול להיות בעל נוכחות דומיננטית מאוד, כדאי שלא לשכוח שהוא אמור להתאים לשאר חלקי הדירה, הריהוט והחללים. מדרגות מרחפות שייבנו באופן מסיבי מידי יכבידו על המראה בחללים קטנים. מאידך, כאשר מדובר על מדרגות קלילות מיד תורגש אווירה של מרחב. אם רוצים לייצר סגנון שלך הייטק, ניתן להשתמש במדרגות זכוכית. לעיצוב כפרי אפשר לעשות שימוש במדרגות עץ מרחפות. את כל הפרטים הללו כדאי לקחת בחשבון לפני תחילת הבניה על מנת להבין מה סדר גודל העלויות. מומלץ לשלב גם תאורה ייחודית שתשפיע לטובה על העיצוב הסופי של כל החלל וגם תהפוך את כל העסק לבטיחותי יותר. אפשר גם לשלב עציצים ודברי נוי נוספים.

מדרגות מרחפות מדרגות מרחפות בבית. שדרוג הבית לרמה אחרת
לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559378508
*
*
*
השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559378508
*
*
*
לייעוץ ומחירים חייגו עכשיו