להצעה:
055-937-8508

רמפה מתכת

כל מקום בישראל אשר מנגיש את שירותיו לבעלי מוגבלויות זוכה לאהדה מצד הקהל הישראלי.

מבנים ציבוריים כמו בתי חולים או הביטוח הלאומי, וכן מוסדות פרטיים כמו בתי ספר פרטיים או משרדים מוסיפים גישה נוחה בדמות רמפה מתכת.

זוהי הרמפה השטוחה הפוטרת מן העלייה במדרגות, והיא משמשת בדרך כלל עבור המתניידים בכיסאות גלגלים, אימהות הדוחפות עגלות או אנשים אשר מתקשים לעלות במדרגות.

רמפה מתכת – בכל מקום

רמפה מתכת מאפשרת גישה לבעלי המוגבלויות. משום כך, ניתן לבנות אותה כגישה בכל מקום אפשרי.

אלה כמה מבין המקומות הנפוצים ביותר:

  • הבית הפרטי – זהו המקום הראשון שנחשוב עליו, שהרי בעלי המוגבלויות זקוקים לגישה חלקה ונוחה אל הבית הפרטי שלהם. הרמפה יכולה להיות בכל מקום נוח למעבר כיסא גלגלים: בחצר או בתוך הבית.
  • בריכה – אנשים הרגילים להתנייד בכיסא גלגלים, אוהבים לשחות. המפגש עם המים מאפשר להם תנועה חופשית ומשוחררת, וחלקם אף מתאמנים לקראת תחרויות שחייה. אך כדי להפוך את הבריכה לחוויה של ממש, יש צורך להתקין רמפה מתכת בכניסה לבריכה ולאפשר גם לבעלי המוגבלויות ליהנות מגישה ללא בעיות.
  • מוזיאונים – כל אחד מאתנו אוהב לבקר במוזיאונים ולהעשיר את הידע שלו. גם אדם המתנייד באמצעות כיסא גלגלים שמח על ההזדמנות לצאת מהבית, להתבונן בתמונות ובמיצגים ולהכיר אנשים חדשים. אך כדי שזה יתאפשר, יש צורך למקם רמפה נוחה במקרים שונים צריך שהרמפה תיהיה עם מורג בתחתית למניעת החלקות.
  • בתי חולים – אם יש מקומות שבהם רמפה העשויה ממתכת היא בגדר חובה, הלוא אלה בתי החולים. הרמפה מאפשרת גישה לא רק למתניידים באמצעות כסאות גלגלים, אלא גם לצוות הרפואי אשר נדרש להוביל את החולה, או לצוות מגן דוד אדום המוביל את החולה מהאמבולנס אל בית החולים. בבתי החולים הרמפות ממוקמות לא רק מחוץ למבנה, אלא פעמים רבות גם בתוך המבנה ומאפשרות גישה נוחה וקלה בזמן אמת.
  • בתי אבות – בדומה לבתי חולים, גם בבתי אבות יש צורך ברמפה חזקה ואיכותית אשר תאפשר גישה נוחה לאוכלוסייה המתבגרת, אשר זקוקה ברובה לציוד עזר כמו הליכון, כיסא גלגלים או מקל הליכה כדי לנוע ממקום למקום. הרמפה מאפשרת גם למטפלים, לאחים והאחיות והרופאים להעביר את המטופלים בקלות מחדר אחד למשנהו.
  • תחבורה ציבורית – בשנים האחרונות אנו מבחינים בכך שקיימת גישה עבור הנכים גם במקומות ציבוריים כמו רכבות ואוטובוסים. במקומות אלה יש רמפה מתקפלת אשר מאפשר לבעלי המוגבלויות לרדת בבטחה.

רמפה להובלות

רמפה מתכת משמשת לא רק לגישה נוחה עבור בני אדם, אלא גם להובלות ולהעברת חפצים כבדים.

רמפות ניידות משמשות עבור משאיות הובלה לצורך העמסת ציוד מורכב וכבד כמו ארונות, ארגזים כבדים העמוסים בפריטים כמו מתכות, שבבים וציוד אלקטרוני.

כמו כן, הרמפה יעילה עבור העברת מכוניות חדשות ואלה הזקוקות לתיקון.

במקרים רבים מדובר ברמפה ניידת שאפשר לחבר ולנתק בעת ההובלה.

מה צריך לבדוק כאשר מזמינים רמפה ממתכת

אם החלטתם להזמין רמפה מתכת, יש צורך לבחון היטב את החברה. חשוב לוודא כי מדובר בחברה איכותית אשר מספקת רמפות עמידות.

אחרי הכול, רבות מן הרמפות חשופות לתנאי מזג אוויר קיצוניים כמו חום כבד או גשמי זלעפות.

חשוב שרמפות אלה יעמדו בכל הפגעים. כמו כן, חשוב לוודא כי הרמפות מיוצרות בהתאם לתקנים המחמירים ביותר.

רמפה שאינה מיוצרת כראוי עלולה להסב נזק רב לסובבים. כדאי להתייעץ עם אנשים אחרים לפני הזמנת הרמפה המיוחלת.

אלה יכולים להיות קרובי משפחה, חברים או אפילו גולשים בפורום שאינכם מכירים באופן אישי.

כמו כן, רצוי להשקיע מעט יותר ברמפה במטרה לקבל רמפה יציבה שתשמש לשנים ארוכות.

דילוג לתוכן