מעקות

כל משטח שממוקם בגובה ואנו צועדים עליו חייב להיות מצויד במעקה שישמור עלינו מנפילה ויסייע לנו להרגיש בטוחים. בניית מעקות אמורה להיות תואמת למטרה שלהם, אם זה מדרגות, גלריה, מרפסת או כל דבר אחר. המעקה הוא צורך בטיחותי גרידא, אך בנוסף ניתן להתאים אותו גם מהבחינה העיצובית כך שהיא ישתלב בשאר החפצים והריהוט שנמצאים ברחבי הבית שלנו. בניית מעקה תיעשה בדרך כלל על ידי חברה מקצועית שמכירה את כל החומרים ויודעת לעבוד איתם. אם מדובר על גרם מדרגות אז בוודאי נרצה שהם יהיו בטוחות לטיפוס ולירידה. על כן נבחר במעקה נוח, בגובה המתאים וכמובן שיתאים גם מבחינת העיצוב. לכך יש לצרף גם את מסגרת התקציב שיש לנו ולהשתדל שלא לחרוג ממנה.


מעקה מעוצב למדרגות בבית מעקה מעוצב למדרגות בבית

מעקות - סוגים שונים

ייתכן שזה נשמע כמו משהו פשוט שלא דורש חשיבה מעמיקה אבל תחום מעקות הינו מגוון מאוד וקיימים סוגים, חומרים ואפשריות רבות מאוד של בחירה בנושא זה. לפני שאתם רצים לקנות מעקה כדאי לשים לב לנושא חשוב מאוד שהוא התקן. כל מעקה חייב להיות בתקן מתאים שכולל גובה, יציבות, צורת המעקה, רווח בין השלבים ועוד:

  • אנשים אשר אוהבים יופי קלאסי או יוקרתי יבחרו בוודאי במעקה זכוכית. מדובר על חומר יפהפה אשר מותאם במיוחד למטרה זו. הוא מתאים למדרגות חיצוניות, למרפסות, וגם למדרגות פנים הבית. אחד הדברים החשובים במעקה זכוכית הוא התחזוקה שלה. הזכוכית זקוקה לתחזוקה על בסיס יומיומי. כל שכן כאשר מדובר על בית שיש בו ילדים או מתבגרים שמסתובבים בכל רחבי הבית. הזכוכית מתאפיינת בהשארת סימני ידיים ולחות של האצבעות ורצוי לבחון את הנושא לעומק ולהבין את ההשלכות שלו.
  • עץ הוא חומר חם שמשרה אווירה כפרית ובלתי מחייבת. ניתן להתקין אותו במאוזן או במאונך ולהשתמש בסוגים רבים של עצים. אורן, איפאה, אלון ועוד סוגים יהפכו את הבית שלכם למעוצב יותר. יש להקפיד שמי שמתקין את המעקה יהיה מנוסה וחשוב לוודא שהעץ הינו מחוטא ונקי ממזיקים כמו טרמיטים, תולעים וכדומה.
  • מעקות מברזל הינם מבוקשים ופופולאריים ביותר. העלות שלהם נמוכה יחסית והם חזקים מאוד. כדאי לדעת שאם אתם מעוניינים להתקין את המעקה בחלק חיצוני או במרפסת שנמצאת תחת כיפת השמיים, יש לעשות שימוש בברזל מגלוון בלבד. שימוש בברזל שלא עבר טיפול יגרום לו להחליד במהרה.

מעקה זכוכית בבניין של בית ספר מעקה זכוכית בבניין של בית ספר
מעקות בעיצוב מיוחד למדרגות פנים מעקות בעיצוב מיוחד למדרגות פנים

תחזוקה וטיפול במעקות

מעקות, כמו כל רהיט אחר בבית זקוקים לעיתים לתחזוקה. לדוגמא אם החלטתם להתקין מעקה ברזל אז תיאלצו מידי כמה שנים לבצע צביעה מחודשת. הבלאי שלהם הינו נמוך מאוד ויכולים להחזיק שנים רבות. כאשר מדובר על מעקה שעשוי מזכוכית אז התחזוקה קשורה קשר ישיר ברמת השימוש ובמהות הדיירים בבית. אם מדובר על ילדים אז יתכן שתיאלצו לבלות זמן רב כאשר בידיכם מטלית וסבון. אמנם קל מאוד לנקות את הזכוכית, מאידך גם קל מאוד ללכלך אותה. מעקות מעץ הם רגישים למדי וזקוקים לטיפול ותחזוקה שוטפת. קיים גם צורך בטיפולים ותיקונים לפחות פעם בשנה. שטיפות מרובות וחום רב עלולים להביא לריקבון של העץ. אם מדובר על מדרגות בבניין או במקום עבודה שבו עוברים מאות אנשים בכל יום, כדאי להשקיע במעקה שפשוט וקל לתחזק אותו. מעקה ברזל הוא אמנם פשוט למדי אך הוא גם הכי קל לתחזוקה. אם רוצים לשדר אווירה יוקרתית יותר אז ניתן להשקיע במעקה מעץ מלא, מהגוני ודומיו. בקניונים רוב המעקות עשויים מזכוכית אך למעשה זו הדרך היחידה שניתן יהיה לראות את מה שמתרחש מאחוריהם. זהו שיקול שיווקי נטו.

באתר "אלופי הברזל" תוכלו לקבל ייעוץ חינם לפתרון המושלם להתקנת מעקות מכל סוג להגנה לילדים, לעיצוב הבית או לכל מטרה שקשורה במעקות.


חייגו עכשיו: 0559378508


מעקות מחיר
מעקב ברזל למרפסת
מעקב ברזל למרפסת מחיר החל מ 425 ש"ח למטר מרובע
425 ש"ח
מעקה ברזל למדרגות
מעקה ברזל למדרגות מחיר לפי מטר מרובע
צלצל למחיר ש"ח
מעקה ברזל משולב עץ
מעקה ברזל משולב עץ מחיר החל מ 570 ש"ח למטר מרובע
570 ש"ח
מעקה זכוכית
מעקה זכוכית מחיר החל מ 780 ש"ח למטר מרובע
780 ש"ח
הגבהת מעקה למרפסת
הגבהת מעקה למרפסת מחיר החל מ 280 ש"ח למטר מרובע
280 ש"ח


מעקות נירוסטה לכניסה לבית מעקות נירוסטה לכניסה לבית
מעקה ברזל למרפסת מעקה ברזל למרפסת
מעקה ברזל לבריכה פרטית מעקה ברזל לבריכה פרטית
מעקה למרפסת בשילוב זכוכית. צילום: אדי מסגרות מעקה למרפסת בשילוב זכוכית. צילום: אדי מסגרות

מעקות לבית ולמרפסת - מגוון סוגים ועיצובים במחירים זולים עבודה מקצועית

מעקות מסוגים שונים | כל סוגי המעקות לבחירה חופשית

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559378508
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559378508
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559378508
הודעה לוואטסאפ