מעקה למדרגות

הקמת גרם מדרגות שנמצא בתוך הבית היא בהחלט סוג של החלטה עיצובית אמיצה ומסקרנת. בתים דו קומתיים תמיד יזדקקו לגרם מדרגות שכזה שישמש את הדיירים. ישנם סוגים שונים של גרמי מדרגות שניתן לבנות בבית אך כמעט בכל מקרה יהיה צורך להתקין גם מעקה שישמור על הבטיחות של הדיירים ויהווה גם גורם עיצובי. למעקה ישנם כמה תפקידים עיקריים:

  • ראשית תפקידו של מעקה ברזל למדרגות הוא להוות מקור תמיכה לאנשים שמטפסים במדרגות ולאלו שיורדים בהן. לשם כך עליו להיות חזק, יציב ונוח לאחיזה.
  • תפקיד נוסף של המעקה הוא להשלים את המסר העיצובי של המדרגות והבית באופן כללי. לשם כך כדאי להתייעץ עם אנשים שמבינים בעיצוב וידעו להתאים את המעקה לשאר חלקי הבית.
  • המעקה צריך גם להגן מנפילות בעיקר במקרים שבהם המדרגות מתרוממות לגובה רב וישנן ילדים בבית.


מעקה ברזל מעוצב בצורה מיוחדת למדרגות מעקה ברזל מעוצב בצורה מיוחדת למדרגות. צילום: אבי א.א אומנות בברזל

מעקה ברזל למדרגות - בטיחות

אין זה משנה אם מדובר על מספר מדרגות קטן או על גרם מדרגות ארוך ומפותל. בכל מקרה ככל שמדובר במדרגות הן עלולות להפוך לסכנה לאנשים מבוגרים, ילדים וגם אנשים שלא שמים לב. תאונות רבות מתרחשות בין כותלי הבית, וניתן למנוע אותן על ידי שימוש באביזרי בטיחות שונים. מעקה ברזל בטיחותי ימוקם בדיוק בגובה המתאים לאחיזה וייתן מענה לכל אדם ממוצע שיזדקק למדרגות.
מעקה ברזל דקורטיבי למדרגות מעקה ברזל דקורטיבי למדרגות. צילום: אבי א.א אומנות בברזל

חומרים לבניית מעקה ברזל למדרגות

כל בית הוא שונה ולכל דייר יש את הרצונות שלו ואת הסגנון שלו. מעקה ברזל למדרגות הוא הבחירה הטובה ביותר למטרה זה. הוא חזק ויציב מאוד ומאידך ניתן לעצב אותו בצורות שונות על ידי פניה לחברה מקצועית אשר עוסקת בתחום זה. העבודה עם ברזל דורשת הכנה רבה ושרטוטים מדויקים אך אם האדם שמבצע אותם הוא מקצוען בתחום אז אין כל סיבה לחשוש וניתן לסמוך עליו לאורך כל הדרך. שילוב מושלם של מראה חיצוני ופנימי הוא למעשה מעקה שמשלב דקורציה עם אופציה לשמור על כל דיירי הבית. המעקה מגיע בכמה אופציות, והוא יכול הגיע אטום או מחורר. הכול תלוי ברצון של הדיירים ובהעדפות שלהם. אחד הדברים החשובים ביותר הוא חומר הגלם שבו אנו הולכים להשתמש. באופן כללי, מדובר על היכולת לבצע שיתוף של כמה מרכיבים בעת ובעונה אחת. היכולת להיות גם יפים וגם חזקים. מעקה מגושם הוא לאו דווקא חזק, וישנן לא מעט אפשריות להביא את המעקה למראה המושלם ביותר.
מעקה ברזל פשוט וסטנדרטי למדרגות מעקה ברזל פשוט וסטנדרטי למדרגות. צילום: אבי א.א אומנות בברזל

ילדים ומעקות ברזל

בבתים אשר ישנם בהם ילדים קטנים כדאי להקפיד על אבזרי בטיחות שונים שמיועדים למנוע מהם להגיע אל המדרגות או לנסות לטפס עליהם. ישנם כמה אביזרים שניתן להצטייד בהם ולהתקין אותם  בראש גרם המדרגות. יש להקפיד על מוצרים בעלי תו תקן מחמיר ביותר ולא להתפשר על מוצרים שאין עליהם מידע או שהם זולים באופן מחשיד. במקרה כזה, מומלץ לחפש מתקין מעקות ברזל אחר שיבצע את העבודה. את המעקה יש להתקין בצורה ראויה ונכונה. בישראל ישנן תקנות אשר מבטיחות התקנה של מעקה ברזל למדרגות רק על פי תו תקן ישראלי. ההתקנה תיעשה רק לאחר שבחרתם את המעקה שאותו תרצו לראות בבית שלכם, את החומר, הגוון וכל מה שמשתמע מכך. רק לאחר בחירת המעקה המעצבים יכנסו לפעולה ויכינו את המעקה כולל כל העיטורים והקישוטים שבחרתם. כאמור ישנם מעקים מסוגים רבים ומגוונים ורצוי לא למהר ולקחת את הזמן, לבחון את כל האפשרויות ולהחליט רק כשכולם מסכימים. כדאי להיות גם פרקטיים ולהתאים את המעקה לסוג הדיירים שמתגוררים בבית. בחירה במעקה ברזל היא נכונה, אך מומלץ להקפיד לצבוע אותו בצבע מיוחד שיגן עליו מפגיעת מזג האוויר.

באתר "אלופי הברזל" תוכלו לקבל הצעת מחיר משתלמת להתקנת מעקה ברזל כולל ייעוץ חינם ללא תשלום, התקשרו עוד היום!


חייגו עכשיו: 0559378508

מעקות עדינות למדרגות. צילום: אדי מסגרות מעקות עדינות למדרגות. צילום: אדי מסגרות

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559378508
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559378508
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559378508
הודעה לוואטסאפ