ביצוע הגבהת מעקה

כל גרם מדרגות שקיים החל מעליה למטוס ועד למדרגות חירום שצמודות לבניין יהיה מצויד במעקה אשר נועד למטרת יציבות ועליה או ירידה בטוחה. במקומות רבים בהם אנשים אמורים להימצא על גג מבנה, מרפסת או כל משטח גבוה אחר תמיד נמצא מעקה שיקנה תחושת ביטחון, ימנע נפילה ויאפשר לאנשים להישען על המעקה ולהתבונן ברחוב בבטחה. לעיתים המעקה המקורי שתוכנן והוקם לא מספיק בטוח או שהנסיבות השתנו וכעת יש צורך לבצע הגבהת מעקה. המעקה הוא צורך בטיחותי לכל דבר ולכן אין כל אפשרות לוותר עליו. הוא יכול להיות עשוי מחומרים שונים ביניהם זכוכית, מתכת, עץ או אפילו בטון. בסופו של דבר העיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהתכנית כולה.

איך מגביהים מעקה

כמו כל פעולת בניה גם במקרה של הגבהת מעקה חשוב לפנות רק לבעלי מקצוע בתחום. המעקה שכבר עומד במקום אמור להיות זה שיקלוט עליו את התוספות השונות ולכן עליו להיות יציב מאוד ובתקן המתאים. אם מדובר על מעקה ברזל אז ניתן להגביהו על ידי חיבורים מיוחדים שיעשו על ידי בעל מקצוע. את התוספת יש לתכנן באופן כזה שהיא "תשב" בצורה נכונה ולא תסכן את האנשים שיהיו בסביבתה. התאמה היא מילת המפתח ככל שמדובר על הגבהת מעקה. כיוון שמדובר על חלק חדש לחלוטין שיורכב על הקיים אז אין אפשרות לאלתר והכל חייב להיות מדויק מאוד עד לרמת הבורג. בנוסף לכך, על ההגבהה להיות נוחה לאחיזה של אנשים כך שיוכלו להישען עליה בנינוחות. אם מדובר על מעקה זכוכית אז ניתן לחסם אותה וללטש אותה כך שהיא תהפוך לעמידה וחזקה יותר. חיסום מבטיח גם שהזכוכית לא תתנפץ לחלקים קטנים במקרה של שבר.

מה אומר החוק

על פי תקנות הבניה, כל מעקה חייב להיות בגובה מינימלי מסוים שיבטיח מינימום סיכוי לפגיעה, נפילה או חבלה כל שהיא לאנשים שנמצאים במרפסת. זו גם הסיבה שכדאי מאוד להתייעץ עם בעלי ידע בתחום ולא להשאיר את הנושא ליד הגורל. לא חסרים קבלנים שעובדים שלא על פי התקנות, ובמקרה זה הסכנה היא מול העיניים. גם כאשר מדובר על מעקה שנבנה בגובה המתאים אנו ההורים חשים לעיתים שהמקום לא בטוח דיו להימצאותם של ילדים ופועלים על מנת להגביה את המעקה. את ההגבהה ניתן לבצע בכל מרפסת. הפתרון יכול להיות קבוע אך בלתי אסטטי. למשל, הגבהה של ברזל על גבי מעקה בטון. אמנם מדובר יהיה בהגבהה חזקה אך לא יפה במיוחד לעין. היות שמדובר על הגבהה של מעקה קיים אז כדאי שהחיבורים יעשו בצורה נכונה.

למה עדיף חיבור קבוע

החיבור הקבוע של מעקה יראה תמיד יותר טבעי מאשר כל אלתור אחר שנבחר בו. ככל שנפנה אל חברה מקצועית ומנוסה כך הסיכוי שנהיה מרוצים מהתוצאה יהיה גבוה יותר. ישנן חברות אשר פיתחו פטנטים שונים שבעזרתם ניתן להגביה את המעקה כך שלא ישימו לב להגבהה שנעשתה. כאשר מדובר על חיבור ארעי אז במוקדם או במאוחר הוא לא יחזיק מעמד וכמובן שהוא יהיה פחות בטיחותי מאשר חיבורה קבוע וחזק. מעקות ברזל יכולים להיות ממש בטיחותיים גם כאשר מבצעים להם הגבהה. מומלץ בכל מקרה לבדוק את הנושא לעומק ולראות את האפשרויות השונות שניתן לנקוט בהן. ניתן גם לתקן מעקה ישן שלא עושה את העבודה שלו כמו שצריך ומסכן את הדיירים. לא מומלץ לתת לילדים להסתובב במרפסת או גג שאין בו מעקה תקין וגבוה מספיק על מנת לשמור על בטיחותם.

באתר "אלופי הברזל" תוכלו לקבל ייעוץ חינם ללא תשלום בכל מה שקשור לשינויים והגבהה של מעקה לביטחון המלא שלכם.
חייגו עכשיו: 0559378508

הגבהת מעקה לכל סוגי המעקות שקיימים הגבהת מעקה לכל סוגי המעקות שקיימים

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559378508
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559378508
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559378508
הודעה לוואטסאפ